Przejdź do treści

„Zielone” spektakle Teatru Komedii Impro w ramach obchodów Dni Irlandii

  Chór Żeński Eufeme

  „IMPRO Atak!” z irlandzka nutą oraz „Kryminał Improwizowany – tajemnica morderstwa na zamku Galloway” – w najbliższy weekend Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza na niecodzienne „zielone” spektakle, będące częścią obchodzonych na OFF Piotrkowska Dnia Irlandii. Przedstawienia będzie można obejrzeć 17 i 18 marca o godz. 20.

  W piątkowy wieczór aktorom Teatru Komedii Impro towarzyszył będzie Chór Żeński Eufeme, czyli grupa entuzjastek śpiewu chóralnego, uczennic, studentek oraz absolwentek łódzkich szkół wyższych. Widzowie zobaczą wyjątkowe i podwójnie niepowtarzalne widowisko teatralno-muzyczne. To pierwszy tego typu występ obu „drużyn”, a do tego improwizowany, czyli taki, który zdarzy się tylko raz!

  IMPRO Atak! z irlandzką nutą
  IMPRO Atak! z irlandzką nutą

  – Zagramy spektakl razem z dziewczynami, to będzie dla nas totalna nowość, ponieważ nie znamy utworów, które wykonają, a to, o czym zaśpiewają, będzie inspiracją do granych przez nas scen – zapowiada Jacek Stefanik, Dyrektor Artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. – O pomoc możemy też poprosić publiczność. Kiedy chór zaśpiewa piosenkę, możemy zapytać widzów, z czym im się ona skojarzyła, i to będzie dla nas punktem wyjścia do tego, co zrobimy na scenie. To będzie mocno muzyczna rzecz – zaznacza Stefanik.

  Opiekun artystyczny chóru Michał Jan Barański zapowiada, że grupa przygotowała cztery utwory, z czego trzy – zupełnie irlandzkie.

  – Jesteśmy bardzo ciekawi tego, co nas spotka. To, że będziemy mogli wziąć udział w takim wydarzeniu, jest dla nas czymś zupełnie nowym, ponieważ zazwyczaj po prostu koncertujemy. Wprawdzie część chórzystek brała już udział w spektaklach operowych w Teatrze Wielkim w Łodzi, ale tam wszystko było według libretta i scenariusza; a tu nikt nic nie wie. Zapowiada się ciekawie – przekonuje Michał Jan Barański.

  Chór Żeński Eufeme

  Sobotni wieczór w Teatrze Komedii Impro w Łodzi także upłynie pod znakiem Dni Irlandii. Widzowie „Kryminału improwizowanego” będą świadkami zbrodni popełnionej na zamku w Galloway. To bardzo tajemnicze zamczysko, a jego mieszkańcy żyją tam bardzo sielankowo… Ale czy tak jest na pewno? A może jednak ten świat jest pełen intryg i od dawna skrywanych tajemnic? Kim są mieszkańcy Galloway, kto i jak zostanie zamordowany? Wszystko w rękach widzów, ponieważ to właśnie oni decydują o tym, co zdarzy się na scenie.

  Kryminał improwizowany, morderstwo na zamku Galloway
  Kryminał improwizowany, morderstwo na zamku Galloway

  Spektakle w ramach Dni Irlandii na Scenie OFF Piotrkowska będzie można zobaczyć 17 i 18 marca o godz. 20. W piątek połączone siły Teatru Komedii Impro w Łodzi oraz Chóru Żeńskiego Eufeme zaprezentują muzyczno-teatralny „IMPRO Atak!” z irlandzka nutą, a sobotę zaś aktorzy, już bez pomocy chórzystek, wystawią spektakl „Kryminał Improwizowany – tajemnica morderstwa na zamku Galloway”. Bilety dostępne są na stronie teatrkomediiimpro.pl oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

  Chór Żeński Eufeme to amatorski zespół zrzeszający ok. 25 entuzjastek śpiewu chóralnego – studentek i absolwentek łódzkich uczelni, a także uczennic łódzkich szkół. Powstał w lutym 2018 r. i prowadzi działalność artystyczną występując na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz organizując okolicznościowe koncerty w rodzinnej Łodzi. Opiekę artystyczną nad chórem od początku jego istnienia sprawuje Michał Jan Barański – chórmistrz, pedagog i wykładowca, specjalista w dziedzinie emisji głosu, związany z ogólnopolską i zagraniczną sceną muzyczną. Od 2019 r. zespół działa w ramach Stowarzyszenia Brzmienie Łodzi zawiązanego przez jego członkinie. Głównym celem Stowarzyszenia jest propagowanie działalności artystycznej w społeczności lokalnej i regionie łódzkim.