Przejdź do treści

„Wilkołaki” – horror improwizowany na Halloween

  Wilkołaki

  31 października, czyli w Halloween, Teatr Komedii Impro zaprasza na specjalny pokaz spektaklu „Wilkołaki”. To horror improwizowany, podczas którego widzowie będą starali się uratować mieszkańców pewnej osady. Zrobią to, jeśli trafnie wytypują, kto jest człowiekiem, a kto nosi w sobie część wilka. „Wilkołaki” to spektakl Teatru Komedii Impro z dekoracjami, rekwizytami i kostiumami.

  Akcja „Wilkołaków” toczy się w małej średniowiecznej i spokojnej osadzie, która skrywa pewną mrożąca krew w żyłach tajemnicę – kiedy na niebie pojawia się złoty księżyc, spełnia się prastara klątwa. Każdej nocy giną kolejni mieszkańcy. Nikt nie wie, kto jest sprawcą, przed kim należy się kryć, a komu można zaufać.

  Jak na spektakl improwizowany przystało, to od publiczności będzie zależało, co zdarzy się na scenie. W tym przypadku – czy uda się zdjąć wreszcie straszliwą klątwę, zdemaskować wszystkie wilkołaki i uratować mieszkańców osady.

  – Aktorzy starają się grać tak, żeby nikt się nie zorientował, że to oni zabijają. Za dnia są przecież zwykłymi ludźmi – wyjaśnia aktor Teatru Komedii Impro w Łodzi Jacek Stefanik. – Publiczność, obserwując scenę, stara się wytypować, kto jest wilkołakiem. Ważne jest, żeby była skupiona, i żeby od samego początku wiedziała, kto może nim być. Bo im szybciej zgładzimy wilkołaki, tym mniej osób zginie – podkreśla Jacek Stefanik.

  Halloweenowe „Wilkołaki” będzie można zobaczyć we wtorek 31 października 2023 roku o godz. 20 na OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140).