Przejdź do treści

Wieczór kabaretowy Andrzeja Poniedzielskiego promujący nową płytę „BA”

  Andrzej Poniedzielski

  Poeta, satyryk, felietonista, autor spektakli teatralnych i estradowych, reżyser oraz konferansjer Andrzej Poniedzielski wystąpi w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 20, w łódzkim Teatrze Komedii Impro. Wieczór poświęcony będzie promocji jego najnowszej płyty zatytułowanej „BA”.

  Andrzej Poniedzielski zapowiada, że będą to „piosenki znane i nieznane, a wszystkie w całkiem nowej aranżacji”. Na Scenia OFF Piotrkowska Teatru Komedii Impro w Łodzi towarzyszyć mu będą pianista Paweł Jabłoński i klarnecista Tomasz Piątek. Artysta w tym samym miejscu pojawi się też dwa tygodnie później – 16 kwietnia, również o godz. 20.

  Bohater niedzielnych wieczorów, który sam pisze o sobie: „nie jestem ani poetą, ani twórcą, czasem sobie coś pozapisuję…”, urodził się 4 lipca 1954 roku w Iwaniska w Świętokrzyskiem, jeszcze w technikum założył szkolny kabaret, a na pierwszym roku studiów na Politechnice Świętokrzyskiej napisał swoje pierwsze wiersze. W listopadzie 1977 r. zdobył I nagrodę na I Warszawskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej (późniejsza OPPA), pierwszy tomik wierszy pt. „Chyba już można…” opublikował siedem lat później. W 1995 roku rozpoczęła działalność, tworzona wspólnie z Elżbietą Adamiak, łódzka Piwnica Artystyczna „Przechowalnia”. Andrzej Poniedzielski od 2001 r. pisze także felietony dla łódzkiego miesięcznika kulturalnego „Kalejdoskop”, publikował też w Tygodniku ANGORA i miesięczniku „Zwierciadło”. Jego pierwsza autorska płyta „13 łatwych utworów tanecznych” została wydana w 2002 r., wtedy też w łódzkim Teatrze Powszechnym Andrzej Poniedzielski stworzył spektakl „12 godzin z życia kobiety” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla z płyty pod tym samym tytułem.

  Piosenki z jego tekstami śpiewają m.in. Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Anna Maria Jopek, Jolanta Majchrzak, Maryla Rodowicz, Stanisław Soyka, Dorota Stalińska, Lora Szafran, Grzegorz Turnau i Anna Treter. Poniedzielski pisze do muzyki m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla i Jerzego Satanowskiego, Tadeusza Woźniaka.

  Wieczory kabaretowe Andrzeja Poniedzielskiego można zobaczyć w niedziele 2 i 16 kwietnia o godz. 20 w Teatrze Komedii Impro w Łodzi na Scenie OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140). Bilety dostępne są za pośrednictwem strony janowo.art lub w kasie godzinę przed koncertem, jak również na platformach: KupBilecik.pl, Biletyna.pl, Bilety24.pl, Kicket.com, Eventim.pl, EmpikBilety.pl i Going.pl.