Przejdź do treści

Weekendowe premiery Teatru Komedii Impro na scenie warszawskiego Teatru Capitol

  Piątkowa zagadka kryminalna oraz sobotni muzyczny show, który jedynie z tytułu nawiązuje do nurtu disco polo – tak zapowiada się najbliższy weekend na Scenie Amfiteatr stołecznego Teatru Capitol. 13 i 14 stycznia łódzki Teatr Komedii Impro zaprasza na dwa premierowe przedstawienia: „Kryminał improwizowany” oraz „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu”. Oba spektakle nie mają ustalonego wcześniej scenariusza, przed wejściem na scenę żaden z aktorów nie wie, co zdarzy się za chwilę, a o przebiegu akcji decyduje publiczność.

  W piątek widzowie będą świadkami zbrodni popełnionej tuż przed popularnym świętem odbywającym się w pewnej miejscowości. Co to za miejsce, kim są jego mieszkańcy, a wreszcie kto i jak zostanie zamordowany? Wszystko w rękach widzów…

  W sobotę publiczność będzie współtworzyć zespół muzyczny. Jak będzie się nazywał i o czym będzie jego pierwszy przebój? Widzowie znowu będą mieli głos.

  – W pewnym miasteczku nagle nieoczekiwanie pojawiają się jakieś problemy i mieszkańcy stwierdzają, że co się najlepiej sprzedaje w Polsce – oczywiście, disco polo – założenia spektaklu wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. Jednocześnie zapowiada, że klimat muzyczny niekoniecznie będzie nawiązywał do tego nurtu muzycznego. – Teksty mogą być o miłości, natomiast sama warstwa muzyczna będzie bardziej soulowa, funky lub nawet reggae, bo w takich klimatach czujemy się najlepiej.

  „O Walawa” – piosenka improwizowana wykonana w Łodzi podczas jednego ze spektakli „Disco polo, czyli historia jednego zespołu”

  Teatr Komedii Impro w Łodzi ze stołecznym Teatrem Capitol współpracuje od końca ubiegłego roku. Zaowocowało to uruchomieniem w Warszawie pierwszej stałej teatralnej sceny impro.

  – Zawsze bardzo dużym szacunkiem darzyłam kolegów, którzy zajmują się teatrem improwizowanym i zawsze chciałam mieć taką scenę. Teraz spełniło się moje marzenie – mówi Anna Gornostaj, dyrektor Teatru Capitol w Warszawie. – Aktorzy, którzy będą tutaj grać zajmują się tym od wielu lat, robią to absolutnie profesjonalnie, moim zdaniem najlepiej w Polsce.

  „Kryminał improwizowany” będzie można zobaczyć na Scenie Amfiteatr Teatru Capitol w Warszawie (ul. Marszałkowska 115) w piątek 13 stycznia o godz. 19, a przedstawienie „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” – w sobotę 14 stycznia o tej samej porze.

  Pozostałe przedstawienia wystawiane będą w kolejne weekendy:

  • 20 stycznia 2023 r. – „Kryminał improwizowany” – godz. 19.00
  • 27 stycznia 2023 r. – „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” – godz. 19.00
  • 3 lutego 2023 r. – „Kryminał improwizowany” – godz. 19.00
  • 10 lutego 2023 r. – „Komedia romantyczna” [PREMIERA] – godz. 19.00
  • 11 lutego 2023 r. – „Komedia romantyczna” – godz. 19.00
  • 12 lutego 2023 r. – „Komedia romantyczna” – godz. 18.00
  • 14 lutego 2023 r. – „Komedia romantyczna” – godz. 19.00
  • 17 lutego 2023 r. – „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” – godz. 19.00
  • 24 lutego 2023 r. – „Wilkołaki”, czyli horror improwizowany [PREMIERA] – godz. 19.00.

  Bilety dostępne są w kasie teatru oraz online na stronie www.teatrcapitol.pl.

  Fot. Wojciech Nomejko