Przejdź do treści

Premiera nie tylko dla zakochanych. „Komedia romantyczna” sposobem na udane walentynki

  Teatr Komedii Impro w Łodzi

  W bodaj najbardziej miłosny weekend tego roku, poprzedzający popularne święto zakochanych, Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza na Scenę OFF Piotrkowska na premierowe improwizowane „Komedie romantyczne”. Nie będą to klasyczne opowieści o miłości i uczuciach, choćby dlatego, że to widzowie będą decydować o tym, co zdarzy się w przedstawieniu. Spektakle będzie można oglądać przez cały weekend – 10, 11 i 12 lutego – jak również w same walentynki, czyli 14 lutego.

  „Komedia romantyczna”, jak każdy spektakl Teatru Komedii Impro, nie będzie miała ustalonego wcześniej scenariusza, a reżyserami widowiska będzie publiczność.

  Jak sama nazwa wskazuje będzie romantycznie i zapewne śmiesznie, ponieważ w każdej historii, którą będziemy tworzyć, mogą zdarzyć się niesamowite rzeczy i bardzo nieoczywiste relacje – zapowiada Michał Jóźwik, aktor Teatru Komedii Impro w Łodzi. I dodaje, że dla aktorów to, co się wydarzy na scenie, będzie zaskoczeniem. – Nie wiemy, czego się mamy spodziewać, a ta interakcja, w której publiczność ma dużo do powiedzenia, będzie dla widzów – zwłaszcza tych, którzy jeszcze nigdy nie byli w teatrze improwizacji – wyjątkowym przeżyciem. Chcemy wykorzystać jak najwięcej sugestii publiczności i po prostu rozbawić widzów tym, że ich pomysły są dla nas prezentami, z których korzystamy i potem je z nadwyżką oddajemy w postaci scen. To taka zabawa z publicznością – dodaje Jóźwik.

  I choć przedstawienia wystawione będą w sam dzień zakochanych oraz w poprzedzający je weekend, to dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi Jacek Stefanik zaznacza, że nie są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla tych, którzy lubią i obchodzą to zwyczajowe święto.

  Zapraszamy nie tylko pary, ale wszystkich, którzy chcą się po prostu dobrze bawić. A jeśli ktoś przyjdzie sam, to kto wie, być może właśnie na którymś z naszych spektakli trafi go Kupidyn, czyli rzymski bóg miłości – mówi Stefanik.

  Improwizowane „Komedie romantyczne” na Scenie OFF Piotrkowska będzie można zobaczyć premierowo w piątek i w sobotę – 10 i 11 lutego – o godz. 20, w niedzielę 12 lutego o godz. 18, jak również we wtorek 14 lutego – i to dwukrotnie – o godz. 18 i 20. Bilety dostępne są na stronie teatrkomediiimpro.pl oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.