Przejdź do treści

Nowy teatr w Łodzi! Na OFF Piotrkowska powstaje Teatr Komedii Impro

    Teatr Komedii Impro w Łodzi OFF Piotrkowska

    Pod koniec września Teatr Komedii Impro w Łodzi otwiera stałą siedzibę na terenie OFF Piotrkowska, w miejscu dawnej Galerii OFF.

    Widzowie będą mogli tam oglądać przedstawienia improwizowane, czyli powstające na bazie pomysłów i sugestii pochodzących od widzów. Przed wejściem na scenę żaden z aktorów nie wie, gdzie potoczy się akcja, jaką postać przyjdzie mu zagrać, wreszcie jakie zadanie i z kim będzie musiał wykonać. O tym zawsze decyduje publiczność.

    Teatr Komedii Impro w Łodzi tworzą czołowi polscy improwizatorzy teatralni, którzy w ciągu ostatnich 8 lat, pod wodzą Jacka Stefanika, zagrali ponad 900 spektakli dla niemal 100 tys. widzów. Z końcem września na stałe zagoszczą w zrewitalizowanych przestrzeniach dawnej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa, czyli na OFF Piotrkowska (przy ul. Piotrkowskiej 138/140). Regularnie będą tam prezentować zarówno przedstawienia „IMPRO Atak!”, czyli tzw. gry impro, jak i dłuższe formy teatralne, np. „Kryminał improwizowany”, „Zbrodnię na zamówienie, czyli gangsterskie porachunki” oraz przedstawienie „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu”.