Przejdź do treści

Muzyczne urodziny Piotra Bukartyka. Wyjątkowy koncert w szczególnym dla artysty mieście

  Piotr Bukartyk

  Kompozytor, wokalista, poeta, literat, artysta kabaretowy, prezenter telewizyjny i konferansjer Piotr Bukartyk zaprasza w środę 17 maja o godz. 19.30 do Teatru Komedii Impro w Łodzi na wyjątkowy koncert. Artysta właśnie tego dnia i w tym miejscu, w towarzystwie grupy AJAGORE, zamierza świętować swoje „ostatnie już z piątką” urodziny.

  Piotr Bukartyk, określany czasami jako „najprawdopodobniej jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego”, zapowiada garść urodzinowych niespodzianek, jednak tego co się za tym kryje, nie chce na razie zdradzać.

  – Dowiecie się tego dopiero przy osobistej konfrontacji – obiecuje. – Zagramy bardzo dużo nowych piosenek i trochę starych. Mam nadzieje, że będzie refleksyjnie, ale nie dołująco.

  Miejsce świętowania urodzin przyszły solenizant wybrał nieprzypadkowo. Piotr zawsze wyraża się o Łodzi w samych superlatywach. Uwielbia łódzką publiczność i jej prawdziwe reakcje na wydarzenia na scenie. Z Łodzią ma wiele cudownych wspomnień, czuje się tu jak w domu.

  – No a gdzie najlepiej wyprawić urodziny, jak nie w domu?! – pyta retorycznie artysta? – Moja mama jest z Łodzi, tutaj są najfajniejsze dziewczyny, tu zawsze miałem dobrych kumpli. Przyjdźcie, przekonajcie się, że starzeję się z godnością – zachęca Piotr Bukartyk.

  Urodzinowy wieczór rozpocznie się w środę 17 maja o godz. 19.30 w Teatrze Komedii Impro w Łodzi na Scenie OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140). Bilety dostępne są za pośrednictwem strony teatrkomediiimpro.pl, w kasie godzinę przed koncertem, jak również na platformach: KupBilecik.pl, Biletyna.pl, Bilety24.pl, Kicket.com, Eventim.pl, EmpikBilety.pl i Going.pl.


  Piotr Bukartyk urodził się 17 maja 1964 roku w Zielonej Górze. Jak sam o sobie mówi: „piszę do rymu i układam do niego melodie, a potem to śpiewam”. Tworzyć zaczął już w szkole średniej, od 16 lat współpracuje z Wojciechem Mannem, który jest jego pierwszym recenzentem. Występuje w duecie z gitarzystą Krzysztofem Kawałkiem lub z zespołem AJAGORE. Ma też swój fanklub. Bukartyk jest laureatem takich imprez, jak np. Olsztyńskie Spotkania Zamkowe, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskie Spotkania Twórców i Wykonawców Piosenki Autorskiej, czy też Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W 1991 roku wygrał Kabareton, a w latach 1991–1997 współpracował z kabaretem „Pod Egidą”. Swój pierwszy album „Szampańskie wersety” nagrał w 1997 roku, czyli niemal dwie dekady po rozpoczęciu kariery. Bukartyk komponuje także utwory dla innych artystów, np. dla grupy Varius Manx, Mieczysława Szcześniaka i Andrzeja Krzywego. W jego karierze pojawia się także wątek aktorski – występował w przedstawieniu „Jeździec burzy” wystawianym na deskach warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Piotr Bukartyk udziela się także w Radiu Nowy Świat, a od 2010 roku prowadzi na Przystanku Woodstock warsztaty muzyczne w ramach Akademii Sztuk Przepięknych.