Przejdź do treści

Dzień Otwarty nowej łódzkiej sceny. Teatr Komedii Impro odsłania swoje kulisy

    Teatr Komedii Impro Dni Otwarte

    Tydzień przed oficjalnym otwarciem Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza na Dzień Otwarty. 24 września po godzinie 13 będzie można zobaczyć, jak działa teatr i spotkać się z całym zespołem. Wieczorem o godz. 20 aktorzy zaprezentują specjalną wersję spektaklu „IMPRO Atak!”. Przedstawienie nie będzie biletowane, ale artyści chętnie przyjmą dobrowolne datki do kapelusza.

    Teatr Komedii Impro swoją stałą siedzibę na terenie OFF Piotrkowska w Łodzi otwiera 30 września. Będzie to pierwszy w kraju stacjonarny teatr dedykowany improwizacji. Tego dnia o godz. 20 widzowie zobaczą „Kryminał improwizowany”, dzień później (1 października o tej samej porze) zostanie pokazany spektakl „IMPRO Atak!”, a w niedzielne popołudnie (2 października o godz. 16) aktorzy zagrają improwizowaną „Bajkę na OFF-ie”.

    Teatr Komedii Impro będzie funkcjonował w samym centrum OFF Piotrkowska, w miejscu dawnej Galerii OFF, obok sklepu „Pan tu nie stał”. Tworzą go najlepsi w Polsce improwizatorzy teatralni, którzy w ciągu ostatnich 8 lat, pod wodzą lidera zespołu Jacka Stefanika, zagrali 962 spektakle dla ponad 100 tys. widzów.

    W piątki i w soboty widzowie sceny na OFF-ie zobaczą przedstawienia improwizowane, czyli powstające na bazie pomysłów i sugestii pochodzących od widzów. W niedziele zaś aktorzy będą zapraszać na spektakle dla dzieci. Najmłodsi będą decydować o wszystkim, co zdarzy się na scenie: gdzie potoczy się akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jakie będą mieli kostiumy, wreszcie, do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych. Dzieci staną się reżyserami, ale będą też mogły pojawić się na scenie w roli aktorów.