Przejdź do treści

Dzień Dziecka z improwizowaną „Wymyślanką”

  Wymyślanka Teatr Komedii Impro

  W sobotę 1 czerwca i w niedzielę 2 czerwca łódzki Teatr Komedii Impro, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, zaprasza najmłodszych na dwie wyjątkowe bajki (nie tylko) dla dzieci – improwizowane „Wymyślanki”. W święto milusińskich obowiązywać będzie specjalna promocja „Bilet dla dziecka gratis” – tego dnia za wstęp do teatru zapłacą jedynie rodzice lub opiekunowie.

  „Wymyślanka”, to szalona i nieprzewidywalna zabawa w teatr. Podczas spektaklu najmłodsi najpierw wymyślają bajkę, potem wybierają kostiumy dla aktorów, a na koniec wystąpić wspólnie z aktorami na scenie, w stworzonej przez siebie historii. Początek bajki, to pytanie do najmłodszych, kim mają być aktorzy i jakich bohaterów młodzi widzowie chcieliby zobaczyć na scenie.

  – Dostajemy od nich role, a potem – również na ich życzenie – musimy zrealizować jakąś misję. Dzieciaki pomagają nam później w jej realizacji – wyjaśnia aktorka Teatru Komedii Impro Anna Modrzejewska.

  Aktorzy biorący udział w „Wymyślance” podczas przedstawienia spełniają marzenia dzieci, walcząc np. niewidzialnymi mieczami, stając się nieistniejącymi zwierzętami, wypełniając często nieprawdopodobne, czy wręcz „odjazdowe” misje. Tworzą w ten sposób niezwykłą sytuację, w której to dzieci na widowni nie dość, że wymyślają bajkę, to są również jej bohaterami.

  – One wnikają w te historie, stają się różnymi postaciami, stają się częścią świata, który wymyśliły. Jeżeli się okaże, że główny bohater trafia na jakąś bezkresną łąkę, to mogą być owadami mieszkającymi na tej łące lub żabkami – dodaje Anna Modrzejewska. – Bardzo często jest tak, że bez nich ta nasza historia byłaby uboższa. Najważniejsze jest to, żeby dziecko wyszło zachwycone światem, które zobaczyło, zainspirowane tym światem, zainspirowane działaniem bohaterów.

  „Wymyślanki” Teatru Komedii Impro są pełne humoru i zabawy, to zatem idealny sposób nie tylko na wywołanie uśmiechu na twarzy dziecka, ale także na wspólną z dorosłymi zabawę w teatr. To także okazja do odkrywania przez opiekunów świata fantazji dziecka. A ta potrafi zaskoczyć…

  – Zdarzało mi się grać „Obraz nędzy i rozpaczy”, „Stopę procentową”, „Smoka, który boi się latać”, a nawet „zakochaną Inflację” – wspomina Jacek Sut, pisarz, reżyser, producent i aktor Teatru Komedii Impro. – To dla dzieci taka trochę czarodziejska sytuacja: siedzą na widowni, oglądają bajkę i nagle mogą w nią wejść, mogą decydować, mogą pomóc bohaterom – dodaje. – Nasze spektakle to prawdziwy intelektualny rollercoaster. To istna burza mózgowa, rodzinna zabawa w teatr. U nas każdy może zostać Brzechwą lub Andersenem – zapewnia.

  „Wymyślanki” można zobaczyć w siedzibie Teatru Komedii Impro na OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) w sobotę i w niedzielę o godz. 16. Bilety dostępne są na stronie teatrkomediiimpro.pl, w bileteriach internetowych, jak również w kasie bezpośrednio przed spektaklem.