Przejdź do treści

Aktorzy Teatru Komedii Impro w Łodzi z pomocą dla mieszkańców Ukrainy

  Aktorzy Teatru Komedii Impro w Łodzi z pomocą dla mieszkańców Ukrainy

  Zespół Teatru Komedii Impro w Łodzi, reagując na dramatyczne doniesienia z Ukrainy, zdecydował, że wszystkie wpływy z dwóch spektakli, które odbyły się w Kaliszu i Łodzi, przeznaczy na pomoc dla mieszkańców zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

  Chcą pomóc potrzebującym

  Aktorzy wstrząśnięci sytuacją za naszą wschodnią granicą zastanawiali się, czy nie powinni odwołać odbywających się w weekend humorystycznych spektakli. Zdecydowali jednak, że wyjdą na scenę, aby pomóc potrzebującym.

  Chyba większość z nas przeżywa to, co się dzieje. Jesteśmy aktorami, zajmujemy się komedią, to jest nasza pasja i to potrafimy robić. Patrząc na doniesienia medialne, nie jest nam do śmiechu; zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy realnie pomóc. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać wszystkie pieniądze zarobione na sobotnim spektaklu w Kaliszu i niedzielnym w Łodzi dla potrzebujących Ukraińców. To być może mała pomoc, ale taka, którą tu i teraz możemy, jako zespół, dać – wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi. – Uważamy, że daje to nam emocjonalną legitymację, żeby wyjść na scenę. I że to nie będzie tylko śmiech w tym tragicznym momencie, ale także realna pomoc.

  Aktorzy Teatru Komedii Impro z pomocą dla Ukrainy

  Teatr Komedii Impro w Łodzi zebrane środki przekaże na ręce konsula honorowego Ukrainy w Łodzi pana Bogdana Wysockiego.

  W sobotę 26 lutego o godz. 18 aktorzy wystąpili w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przy ul. Łaziennej 6 na spektaklu IMPRO BANG!, prezentując zbiór tzw. gier impro, czyli następujących po sobie kilkuminutowych scenek, w których aktorzy mierzą się z wyzwaniami rzucanymi im przez publiczność.

  W niedzielę 27 lutego o godz. 11 Teatr Komedii Impro zaprosił dzieci i rodziców na Scenę Monopolis w Łodzi Łodzi przy ul. Kopcińskiego 62a na finał ferii zimowych, czyli improwizowaną „Bajkę (nie) tylko dla dzieci”. W spektaklu to najmłodsi decydowali o wszystkim, co zdarzyło się na scenie: gdzie toczyła się akcja, w jakie postaci wcielili się aktorzy, jakie mieli kostiumy, wreszcie do jak bardzo zaczarowanego świata zabrali siebie i innych.